İPTAL / İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
 
 
> DEĞİŞİM
 

Ürünlerde Değişim Süresi Ne Kadar?

www.modasima.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim süresi fatura tarihinden itibaren "14 GÜN" dür.
 

Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

1- Değişimini yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber, fatura üzerinde bulunan merkez adresimize 1061482444 anlaşma numaramız ile anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız Sürat Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir.

2- Fatura üzerinde bulunan iade - değişim bölümüne veya tarafınıza gönderilen iade - değişim formuna değişim yapmak istediğiniz ürünün kod numarasını, rengini ve bedenini de yazmanız gerekmektedir. 

3- İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürünün gerekli kontrollerini sağladıktan sonra talep ettiğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

 

Değişim İşlemide Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

1- Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücreti 7 TL olarak gerçekleştirmiş olucaksınız. İşleminize bağlı iade veya değişimlerde modasima.com'dan kaynaklı durumlarda ödediğiniz kargo ücretide iade edilecektir. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

2- Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin de değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücreti ve ürün değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürününüzün kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.

3- Değişimine karar verdiğiniz ürününüzü tarafımıza gönderirken sağlıklı paketleyerek etiketleri üzerinde ve faturası ile beraber göndermeniz gerekmektedir Fatura ibrazı zorunludur.

 

Değiştirdiğim ürün Gönderdiğim Üründen Daha Pahalı !

1- Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME olarak size yansıtılacaktır.

2- SÜRAT KARGO KAPIDA ÖDEMELİ KARGO ÜCRETİ HİZMET BEDELİ DAHİL 13,98 TÜRK LİRASI, PTT KARGO KAPIDA ÖDEMELİ KARGO ÜCRETİ HİZMET BEDELİ DAHİL 15.99 TÜRK LİRASIDIR. TUTAR FARKI OLAN TÜM KARGOLARA 13,98 LİRA KARGO ÜCRETİ YANSITILIR VE ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

 
 
 
> İADE
 

İade İşleminde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

1- Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücreti 7 TL olarak gerçekleştirmiş olucaksınız. İşleminize bağlı iade veya değişimlerde modasima.com'dan kaynaklı durumlarda ödediğiniz kargo ücreti de tarafınıza iade edilecektir. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

2- Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin iade işlemlerinde ürünü tarafımıza gönderirken kargo ücreti tarafınızca karşılanmaktadır.

3- Kargo ücretsiz kampanyasından faydalanılarak satın alınmış ürünlerin iade işlemlerinde, satın alma aşamasında faydalanılmış olan kargo ücreti iade edilecek ürün tutarından kesilecektir. 

4- İadeye karar verdiğiniz ürününüzü tarafımıza gönderirken sağlıklı paketleyerek etiketleri üzerinde ve faturası ile beraber göndermeniz gerekmektedir Fatura ibrazı zorunludur.

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Hasar Tespit Tutanağıyla birlikte hasarlı ürünü MODASİMA adresimize gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

 

Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?

Ürün iadesi yaptığınız zaman ,ürün incelemeden kabul onayı aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade yapılmaktadır.

- Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz ,taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 7 iş günü içerisinde

kartınıza iade edilir.

- Ödemenizi debit kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale /eft yoluyla 7 iş günü içerisinde iade edilir.

- Ödemenizi sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz , tek çekim işleminiz kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

- Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız tarafımıza ileteceğiniz iban numarasına 7 iş günü içerisinde iade edilir.

 

Ürün İadesi Hesabıma Neden Geçmedi?

Vermiş olduğunuz iban dan kaynaklı bir sorun olabilir. Detaylı bilgi için Müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. 0850 811 39 99 -

 
 
MODASİMA.COM YASAL BİLDİRİM?
modasima.com , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
Bu internet sitesi modasima.com 'nun kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. modasima.com , bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
modasima.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, modasima.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. modasima.com 'un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.
modasima.com , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.
 

Unvan : TAMER TORUN - MODASİMA.COM

Adres : M.Nesih Özmen Mah. Şimşir Sk. No:8 Milidya iş merkezi Kat:4 Merter/Güngören/istanbul

Müşteri Hizmetleri : 0850 811 39 99

Email : [email protected]